Author Topic: Trophy Winners List  (Read 3731 times)

Rick_Bear

  • Moderator
  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 2077
  • Jeep Show Chairman
    • View Profile
Trophy Winners List
« on: July 23, 2013, 08:12:28 pm »
HERE IS THIS YEARS TROPHY WINNERS IN CLASSIFICATION ORDER.
[/size]

IF YOU WERE UNABLE TO ATTEND SUNDAY TO RECEIVE YOUR TROPHY WE WILL SHIP IT TO YOU.
HOWEVER, BEING THEY ARE GLASS WE CANNOT GUARANTEE ANYTHING AND WILL NOT REPLACE!
[/size]

YOU HAVE UNTIL AUGUST 30, 2013 TO MAKE CONTACT WITH US.
WE WILL BE MAKING ONE MASS SHIPPING AFTER THE CUTOFF DATE.
[/size]

Email: cj5ontherocks@msn.com
TITLE EMAIL: JEEP SHOW TROPHY WINNER

PROVIDE THE FOLLOWING INFORMATION:
Name:
Mailing Address:
Voting No:
Class No:
Category: (ie: Stock - Modified - Unlimited)

WE CANNOT SHIP TO A P.O. BOX
[/size]


CLASS #1
MILITARY
1st Place (#279) Jeremy Dettinger
2nd Place (#359) Kevin Lancaster
3rd Place (#401) Kyle Buchter

CLASS #2
WILLYS
STOCK
1st Place (#178) J.B. Stoltzfus
2nd Place (#292) Gary Bowles
3rd Place (#124) Mike Hardesty

MODIFIED
(NO REGISTRANTS)

UNLIMITED
1st Place (#171) Michael Taucredi
2nd Place (#268) Christopher Fritch
3rd Place (#182) Mark Watkins

CLASS #3
CJ5
STOCK
1st Place (#201) Bryan Baker
2nd Place (#356) Jose Colon
3rd Place (#43) Bill Bonham

MODIFIED
1st Place (#42) Bill Bonham
2nd Place (#239) Duane Seitz
3rd Place (#271) Ronald Culver

UNLIMITED
1st Place (#278) Douglas Amspacker
2nd Place (#63) Michael Zorn
3rd Place (#116) Tim Yohn

CLASS #4
CJ7
STOCK
1st Place (#303) Sam Stevenson
2nd Place (#216) Christine Braja
3rd Place (#180) Timothy Sheaffer

MODIFIED
1st Place (#230) Donnie Wilkerson
2nd Place (#168) Mindi Divelbiss
3rd Place (#119) Nicholas Deibler

UNLIMITED
1st Place (#5) Kelly West
2nd Place (#169) Christopher Rockhill
3rd Place (#41) Charles Brandt

CLASS #5
CJ6 / CJ8 / COMMANDO
STOCK
1st Place (#187) James Novinger

MODIFIED
1st Place (#248) David Burch

UNLIMITED
1st Place (#125) Joseph Knotts

CLASS #6
WAGONEER / FULL SIZE TRUCKS / FC
STOCK
1st Place (#213) Eric Jankowski
2nd Place (#134) Scott Barbera
3rd Place (#135) Jim Barbera

MODIFIED
1st Place (#217) Rick Sparling
2nd Place (#83) Anne Paul-Quirk
3rd Place (NO REGISTRANT)

UNLIMITED
1st Place (#288) Richard Brandi
2nd Place (#152) Philip Elisic
3rd Place (#66) Adam Zeigler

CLASS #7
CHEROKEE / COMMANCHE
STOCK
1st Place (#335) BJ Naugle
2nd Place (#209) Nelson Berlin
3rd Place (#79) J. Vincent Giardina

MODIFIED
1st Place (#183) Sean Bresnahan
2nd Place (#208) George Hurst
3rd Place (#223) Thomas Marple

UNLIMITED
1st Place (#341) Julio Perez
2nd Place (#39) Harrison Edwards
3rd Place (#159) Grady Neidrich

CLASS #8
GRAND CHEROKEE
1st Place (#282) Vincent Drew Hake
2nd Place (#280) Robert Gornal
3rd Place (#244) Randy Lutz

CLASS #9
WRANGLER YJ (87-95)
STOCK
(NO REGISTRANTS)

MODIFIED
1st Place (#272) Jake Fauth Jr.
2nd Place (#2) Zachary McGinnis
3rd Place (#155) John Markey

UNLIMITED
1st Place (#9) Erik Karr
2nd Place (#170) Jordan Laucks
3rd Place (#344) Mike Battista

CLASS #10
WRANGLER TJ/LJ (97-06)
STOCK
1st Place (#82) John Marquette
2nd Place (#113) Richard Burgan
3rd Place (#127) Wendy Murray

MODIFIED
1st Place (#277) Charles Storm
2nd Place (#26) Paul Trautner
3rd Place (#190) Norm Eckard

UNLIMITED
1st Place (#144) Gary Hill
2nd Place (#200) Carlos Aponte
3rd Place (#131) Dennis Watts

CLASS #11
WRANGLER JK (97- Present)
STOCK
1st Place (#318) John Rogers
2nd Place (#325) Scott Taylor
3rd Place (#189) Peter Taraborelli

MODIFIED
1st Place (#102) Melanie Newman
2nd Place (#266) Benjamin Fendler
3rd Place (#108) Eric Sanchez

UNLIMITED
1st Place (#53) J. Gould
2nd Place (#19) Leonard Fries
3rd Place (#31) Shannon Brand

CLASS #12
LIBERTY / COMPASS / PATRIOT / COMMANDER
1st Place (#240) Brian Wood
2nd Place (#285) Matt Harbaugh
3rd Place (#62) Ed Orth

CLASS #13
NON-STREET LEGAL
1st Place (#400) Gabriel Stymacks
2nd Place (NO REGISTRANT)
3rd Place (NO REGISTRANT)

BEST OF SHOW
STOCK
(#201) Bryan Baker

BEST OF SHOW
MODIFIED
(#42) Bill Bonham

BEST OF SHOW
UNLIMITED
(#53) J. Gould

~ SPECIALTY AWARDS ~

RTI RAMP
1st Place (#237) Steven Troxel (1210)
2nd Place (#369) Brian Hunnewell (1000)
3rd Place (#156) Jeremy Whitcraft (982)

SLOW CRAWL CHAMPION
(#326) Todd Taylor (48.62 sec.)

BEST TRAIL READY
(#25) Bob Behler

THE ULTIMATE BEATER
(#25) Bob Behler

LONGEST DISTANCE TRAVELED
Howard Trexel (578 miles)

LARGEST CLUB PARTICIPATION
Blue Ridge Jeepers
[/b][/size]
« Last Edit: July 24, 2013, 06:02:02 am by Rick_Bear »
Do Your Duty And History Will Do You Justice...!
06' Wrangler Rubicon Unlimited, Clayton 4" Long Arm Suspension, Clayton Full Skid Plates, AtoZ Fabrication Rock Sliders, AtoZ Fabrication Cage Addition and More modifications to come...